Holló és Társa - Online Antikvárium
Az oldal megjelenítéséhez a Flash player 9-es verziója szükséges!
Az oldal megjelenítéséhez a Flash player 9-es verziója szükséges!
Az oldal megjelenítéséhez a Flash player 9-es verziója szükséges!
Könyv: Forradalmi konstrukciók
Történelem Magyar
Szerző: Walter G. Scott
Kiadó:
Kiadás éve: 2006
Kiadás helye:
ISBN szám:
Terjedelem: 207 oldal
Kötéstípus:
Nyelv:
Állapot:
Státusz: Előjegyezhető

A sugárhajtású gépek korszaka a II. világháború folyamán köszöntött be, az újfajta repülőgépek és harceljárások világosan jelezték a háborút követő időszakban várható változások irányát. A háborús szükséglet a forradalmi konstrukciók tömegét hívta életre: a sugárhajtóműtől az elektronikus vezérlőrendszerekig és a számítógépig, a radartól az atombombáig. A III. Birodalom romjai igen értékes titkokat rejtettek, ezért már 1945 tavaszától, amikor a világégés után kezdett kialakulni a bizonytalan béke, amerikai, szovjet, brit és francia műszaki csapatok kutatták át és fosztották ki a német kísérleti telepeket. A romok alól kibányászott dokumentumok és tervrajzok alapján a szövetségesek először pillanthattak csodálkozva a katonai repülés jövőjébe. A Birodalom bukása után összeszedett hadizsákmány, a német mérnökök és tudósok által kifejlesztett, vagy még csak rajzasztalon létező forradalmi konstrukciók tisztán mutatták az elkövetkezendő időszak légi hadviselésének minden elemét. Támadó feladatokra már elkészült a gyors, nagy hatótávolságú bombázó repülőgép, a Horten Ho-XVIII tervei, amely nagyméretű bombát, így akár atombombát is szállíthatott volna. Feltűntek a horizonton a pilóta nélküli robotrepülőgépek, mint a V-1-es, illetve a nagy hatótávolságú ballisztikus rakéták (V-2), amelyekkel az egyik hadviselő fél közvetlenül lőheti a másik területét. A légvédelemben nyilvánvalóan vegyesen használták volna a földi telepítésű SAM-rakétákat és a nagy sebességű elfogó vadászgépeket (Me-262, Me-163, stb.) a bombázók lelövésére, illetve ugyanerre a feladatra helyből felszálló gépeket is bevethettek volna, mint a Bachem Ba-349 Natter (Vipera). A légi fölény kivívására a vadászgépek, géppuskák és gépágyúk helyett inkább irányított rakétákat használtak volna. A szövetségesek semmi hasonlóval nem rendelkeztek a háború végén.

Ön most egy antikvár könyvet tekint meg, amelynek szerzője Walter G. Scott, címe pedig Forradalmi konstrukciók. A könyv megvásárolható a Holló és Társa Antikvárium üzleteiben. Kattintson ide, ha meg kívánja tekinteni az összes könyvet, amelynek írója Walter G. Scott. Kattintson ide, ha az összes könyvet meg kívánja tekini, amelynek a címe Forradalmi konstrukciók. Ezt az antikvár állapotú könyvet 2006-ben adta ki a(z) kiadó.
Kosarának megtekintéséhez jelentkezzen be!
Boltjaink

Holló és Társa Könyvkereskedés és Antikvárium
Kaposvár, Múzeum köz 2.

Holló és Társa Könyvkereskedés és Antikvárium

© Holló És Társa Kft., 2009 • Minden jog fenntartva • Ajánlott böngésző: Mozilla Firefox, 1024x768 Tárhely, web hosting, weboldal készítés: S.O.S. Tárhely, Kaposvár